Genel

İQOS HEETS SAĞLIK PARAMETRESİ

By 19 Aralık 2020Ocak 19th, 2021No Comments

İqos cihazları tütünü bir buhar oluşturacak ama duman oluşturmayacak kadar yüksek bir sıcaklığa kadar ısıtır. Tütün dumanındaki son derece bağımlılık yapan bileşik olan nikotin içeren bir sıvıyı buharlaştıran e-sigaralardan farklıdırlar.

Rapor

Uzmanlar yanmayan ürünleri kullanan kişilerin geleneksel sigaralara kıyasla %50 ile %90 daha az zararlı bileşiklere maruz kaldığını tespit etmiştir. Philip Morris İqos cihazı  için sağlık riski  ölçümü yapmamıştır.

Komite Başkanı Prof. Alan Boobis yaptığı açıklamaya göre yanmayan ürünlerin kullanıcılar için hala risk teşkil ettiğini belirtmektedir. Ayrıca yanmayan ürünlere geçip sigarayı bırakanların düşük risk grubunda olduklarını beyan etmiştir.

Henüz sıvı buharlaştıran cihazlar ile tütün buharlaştıran cihazların karşılaştırması yapılmamıştır. Ama Herkesin inandığı tek şey şudur: İnsanlar e-sigarayı güvenli olarak algılarsa bu algı, bunu kanıtlayacak veri olmamasına rağmen ısıyla yanmayan ürünlere geçip rahatlıkla kullanabilirler.

İngiltere Halk sağlığı e-sigaraların, sigara içenlere  nazaran %95 daha az zararlı olduğunu destekleyecek veriler bulunduğunu açıklamıştır. Bu yüzden sigara içenleri sigarayı bırakmaları için iqos ürünlerini içmeye teşvik ediyoruz. Bu şekilde sigarayı bırakma teşebbüsünde bulunanlar en yüksek başarı oranına sahip olmuşlardır. İqos ve heets ürünlerini bulabileceğiniz birçok site mevcuttur.

İqos 2,4plus, iqos duo3,İqoslil solid cihazlarımızı aşağı da sırayla size göstermeye çalıştır.

www.Buhartech.com

Sağlık uzmanları tütün kullanmayı tamamen bırakmayı deneyin deseler de iqos cihazlarında Heets tütünlerinin aroma ve tütün tadlarını doyasıya kullanmaktadırlar. Bu hızlı süreç tütün yakan uygulamaları tamamen yok etmesi beklenmektedir.

Halk sağlığı açısından

İqos ve e-sigaralar gibi ısıtılmış tütün ürünleri de dahil olmak üzere dumansız alternatiflerin sigaradan daha az zararlı olduğu ve bunları kullananlar halk sağlığı için önemli bir rol oynamaktadır. Hükümetler en büyük vergi geliri sağladığı tütün ürünleri ve geleneksel alışılagelmiş politikaları yüzünden her yeni teknolojik yeniliğe adım atmakta yavaş davranmiştir.

Yeni nesil iqos cihazlar ve Kullanılan heets etiketli tütün aromalarını içenler, bu ürünlere bağımlı hale gelmektedir. Her yeni çıkan ürünler kullanımı teşvik etmektedir.

Yaş kısıtlaması

Artık Amerika Birleşik Devletlerinde sigaraya alternatif ısı yakmayan yeni bir alternatifin satışına her defasında izin verilmektedir. Gıda ve ilaç idaresi iqos ürününün 18+ kişilere satışının iznini vermiştir. Türkiye şartların da 18 yaş altına satış izni vermemeyi tercih ediyoruz.

FDA, gençler arasında e-sigara kullanımına yönelik bir uygulama başlattı. Bu ürünlerin satışının sadece yetişkinlerle sınırlı kalmasını istedi. Bunun nedeni pek çok çocuğun bu albenisi yüksek aroma tadları ile süslenmiş bu çok ilgi göstermesi olmuştur.

FDA, yetişkinlere iqos satışlarına izin vereceğini buna sebep olarak da ürünlerin yanıcı sigaralardan daha az toksin ürettiğinden sağlık acısından bir tık önde olduğunu açıklamışlardı. Her ne kadar bu iqos ürünlerini FDA onayını vermemesinin gerekçesini açıklamamışlardır. Yakın zamanda bu açıklama yapılacağı tahmin edilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Wow look at this!

This is an optional, highly
customizable off canvas area.

About Salient

The Castle
Unit 345
2500 Castle Dr
Manhattan, NY

T: +216 (0)40 3629 4753
E: hello@themenectar.com

%d blogcu bunu beğendi: